• Header-kenniscentrum-1.jpg

Najczęściej zadawane pytania

Możecie Państwo kontaktować się z nami ze wszelkimi pytaniami dotyczącymi naszych pożywek, biologicznych stymulatorów, biologicznych wzmacniaczy dla roślin, nawozów organicznych, nawiewnych kanałów tekstylnych Airsock oraz schematów upraw.

Jesteśmy zawsze gotowi do pomocy, nawet wtedy gdy chwilowo nie jesteśmy osiągalni przez telefon lub e-mail. Dlatego też, na tej stronie zgromadziliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jaka jest najlepsza i najłatwiejsza metoda uprawy dla początkujących?
Najłatwiejszą metodą uprawy dla osób bez doświadczenia jest zastosowanie naszej linii produktów organicznych. W ramach tej metody nie ma konieczności wykonywania pomiarów wartości EC i poziomu pH.

Czym jest substrat?
Substrat to (sztuczne) podłoże do uprawy roślin, w którym rosną ich korzenie.

Dlaczego muszę stosować inną odżywkę w okresie wzrostu, a inną w okresie kwitnienia rośliny?
a. W poszczególnych fazach rozwoju roślina potrzebuje substancji odżywczych w różnych wzajemnych proporcjach.
b. Rośliny, które zaczynają kwitnąć, powodują większe zakwaszenie otoczenia korzeni. Oznacza to, że w tym miejscu istotną rolę odgrywają wówczas inne składniki niż wcześniej.

Kiedy przed kwitnieniem rośliny należy rozpocząć podawanie odżywek?
Gdy tylko zaobserwujemy pierwsze oznaki kwitnienia, należy rozpocząć podawanie substancji odżywczych.

Jaka jest najważniejsza różnica pomiędzy odżywkami mineralnymi a odżywkami biologicznymi i organicznymi?
Największa różnica dotyczy sposobu ich powstawania. Biologiczne (organiczne) substancje odżywcze uwalniają się powoli. Nawozy mineralne są natomiast dostępne natychmiast.

Chcę wypróbować linię odżywek organicznych. Czy mogę otrzymać próbki?
Istnieje możliwość otrzymania próbek. Specjalnie w tym celu firma BAC wprowadziła na rynek zestaw startowy. Proszę zapytać o próbki swojego sprzedawcę detalicznego. Na tej stronie można znaleźć sprzedawców naszych produktów.

Kiedy rozpoczyna się okres wzrostu rośliny w przypadku uprawy z nasion?
Czas przeobrażania się nasienia w młodą roślinę wynosi od 5 do 10 dni. Ważne jest, aby wytworzył się właściwy system korzeniowy i aby liście były zdrowe. Od tego momentu rozpoczyna się okres wzrostu rośliny.

Co oznacza skrót A&B?
A&B oznacza razem wszystkie substancje odżywcze, jakich potrzebuje roślina. Zostały one podzielone na grupy A i B, aby roztwory mogły mieć możliwie jak najbardziej skoncentrowaną formę. Odżywki A i B należy podawać zawsze w równych proporcjach.

Dlaczego odżywki A&B nie są dostępne w 1 opakowaniu?
Gdyby odżywki A&B były dostępne w tym samym opakowaniu, potrzebna byłaby o wiele większa objętość do rozpuszczenia substancji odżywczych. Nigdy nie należy mieszać ze sobą koncentratów A i B w czystej formie, ponieważ powstaną wówczas składniki nierozpuszczalne.

Jakie znaczenie ma poziom pH?
Poziom kwasowości (pH) wpływa na dostępność poszczególnych substancji odżywczych dla rośliny. Dlatego też należy dbać o to, aby pH zawsze znajdowało się we właściwym zakresie. W celu uzyskania informacji na ten temat proszę zapoznać się ze skalą pH zamieszczoną na naszej stronie internetowej.

Czym jest EC?
Wartość EC informuje o łącznej ilości soli rozpuszczonych w wodzie. Są to wszystkie sole pochodzące z wody oraz sole z podanych substancji odżywczych.

Dlaczego powinienem zastosować wapno, jeżeli zamierzam ponownie użyć danego podłoża ziemnego?
Podłoże ziemne o niskim poziome pH można zneutralizować przy pomocy wapnia i magnezu. Niski poziom pH występuje zazwyczaj pod koniec uprawy. Jego podniesienie przyspieszy wzrost roślin i ponownie ułatwi przyswajanie przez nie wszystkich składników.

Butelki i opakowania Waszych produktów mają zakrętki w różnych kolorach. Co one oznaczają?
Dla poszczególnych rodzajów podłoża opracowaliśmy możliwie jak najlepsze nawozy. W przypadku podłoża hydroponicznego (z wełny mineralnej) zakrętki mają kolor czerwony. Produkty do podłoża kokosowego oznaczono kolorem niebieskim, zaś do podłoża ziemnego przeznaczona jest jednoskładnikowa pożywka w opakowaniach z zielonymi zakrętkami.

Czy stymulatory nie są oznaczone przy pomocy zakrętek w różnych kolorach?
Zgadza się. Nasze stymulatory wzrostu korzeni oraz stymulatory na okres kwitnienia mogą być stosowane do każdego podłoża.

Jestem sprzedawcą detalicznym i chciałbym sprzedawać Wasze produkty.
Prosimy o kontakt telefoniczny lub przesłanie nam wiadomości za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Gdzie mogę kupić produkty BAC?
Proszę zajrzeć do zakładki Sprzedawcy na naszej stronie internetowej. Nie ma na niej Państwa sklepu? Proszę wysłać nam wiadomość za pośrednictwem strony, a my skontaktujemy się bezpośrednio z Państwa sklepem.

Jakie są godziny pracy firmy BAC?
Prosimy o kontakt telefoniczny lub przesłanie nam wiadomości za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Czy BAC posiada także sklep internetowy?
Tak, BAC ma również sklep internetowy. Można go znaleźć pod poniższym adresem: www.bac-shop.com

Scroll to top