• Header-kenniscentrum-1.jpg

« Plecy

Czym jest uprawa wegańska?

blog-3-bac-online.jpg10 sty

Chcesz uprawiać rośliny bez użycia produktów pochodzenia zwierzęcego? Uprawa wegańska może być rozwiązaniem odpowiednim właśnie dla Ciebie. 

Hodowcy wegańscy powinni pamiętać, że sama gleba musi być wystarczająco żyzna, aby rośliny mogły rosnąć. Najlepiej byłoby, gdyby substancje odżywcze były w 100% biologicznie dostępne w glebie. Ponadto ważne jest, aby stosować pożywki do roślin, które posiadają znak towarowy Vegan. W ten sposób można mieć pewność, że do ich produkcji nie użyto żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. 

Jaki rodzaj gleby nadaje się do uprawy wegańskiej? 

Każda gleba zawierająca pożyteczne mikroorganizmy, takie jak bakterie i grzyby, nadaje się do uprawy wegańskiej. Te mikroorganizmy rozbijają składniki odżywcze do postaci, którą roślina może łatwo wchłonąć przez korzenie. 

Poniżej przedstawiono przykłady pożytecznych mikroorganizmów: 

  • Cyjanobakterie
  • Trichoderma
  • Pseudomonas
  • Szereg gatunków promieniowców
  • Szereg gatunków Bacillus

Zdrowe mikroorganizmy wymagają jak najmniejszej ilości dodatkowych substancji odżywczych i mogą przetwarzać jak najwięcej substancji odżywczych, jak to tylko możliwe.Mikroorganizmy te trawią również martwe korzenie rosnącej rośliny, co dodatkowo ułatwia pobieranie substancji odżywczych. Jeśli koniecznie chcesz podawać odżywki dla roślin, użyj certyfikowanych produktów ze znakiem Vegan. 

Jak utrzymać glebę w dobrej formie? 

  • Utrzymują wartości pH (kwasowość) na poziomie około 5,5. Niższe pH utrudnia wchłanianie składników odżywczych przez rośliny. Wartości pH również nie powinny być jednak zbyt wysokie. Do sprawdzenia tej wartości należy użyć pehametru. W przypadku wystąpienia problemów z poziomem pH, należy rozważyć zastosowanie produktu BAC pH+ lub BAC pH-. 
  • Zadbaj o odpowiednie napowietrzanie. Ponieważ wielu mikroorganizmom niezbędny jest tlen, ważne jest, aby gleba, podłoże i woda miały wystarczający dostęp do powietrza. Bez niego mikroorganizmy nie będą w stanie rozmnażać się i przetrwać. Ponadto dobre napowietrzanie zapewnia skuteczniejszą wentylację, zatrzymywanie wody, sprężystość oraz lepsze wchłanianie wody i substancji odżywczych przez korzenie. 

Organiczne pożywki do roślin BAC 

Jeśli Twoje rośliny potrzebują stymulatorów wzrostu, rozważ zastosowanie naszych pożywek ze znakiem Vegan. Opracowaliśmy gamę produktów, które spełniają wymagania uprawy wegańskiej, w tym: 

  • Biologiczna pożywka na okres kwitnienia BAC. Ta pożywka do roślin kwitnących odżywia mikroorganizmy i umożliwia ich rozmnażanie, co pozwala uzyskać optymalne zbilansowanie organizmów w glebie. Kwiaty będą niezwykle obfite. 
  • Biologiczna pożywka na okres wzrostu BAC. Jest to środek pobudzający wzrost korzeni i pędów oraz stymulujący rozwój solidnego podłoża uprawowego. Twoje produkty będą mocniejsze i gęstsze. 
  • Biologiczna pożywka BAC PK Booster. Ten organiczny produkt pobudza produkcję cukru w kwiatach, co prowadzi do znacznej poprawy ich jakości. Duża zawartość pierwiastków śladowych oznacza też pożyteczny wpływ na mikroorganizmy. 

Więcej informacji 

Masz pytania dotyczące uprawy wegańskiej lub naszych produktów? Skontaktuj się z nami w dowolnej chwili. Nasi eksperci z chęcią pomogą Ci lub doradzą. Możesz się z nami skontaktować telefonicznie, za pomocą poczty elektronicznej i poprzez formularz kontaktowy. 

« Plecy

Scroll to top